76-FD22-187-2
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
76-FD22-187-2
Beschreibung:
NON INS FEM DISCON 22-18G
Auf Lager : 9728
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 50
Benutzer handbuch
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.187" (4.75mm)
Tab Length 0.256" (6.50mm)
Tab Thickness 0.020" (0.51mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 18-22 AWG
Series NEMA
Length - Overall 0.551" (14.00mm)