76-MD16-110L
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
76-MD16-110L
Beschreibung:
NON INS MALE DISCONNECT 50 BAG
Auf Lager : 15
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.110" (2.79mm)
Tab Length 0.307" (7.80mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series NEMA
Length - Overall 0.610" (15.50mm)