822B014-173L501
NorComp Inc.
Produkt-Nr.:
822B014-173L501
Hersteller:
NorComp Inc.
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 14POS SOLDER CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 380V
Contact Finish Thickness - Mating 7.00µin (0.178µm)
Current Rating (Amps) 6.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert -
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 200°C