827LMX200M2CG
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
827LMX200M2CG
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.27 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 303.3mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LMX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.3369 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 820 µF