9G1248M4D011
Sanyo Denki America Inc.
Produkt-Nr.:
9G1248M4D011
Beschreibung:
FAN AXIAL 120X25MM 48VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 59.0 CFM (1.65m³/min)
Noise 29.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.050A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 40.8 ~ 55.2VDC
RPM 1950 RPM
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.124 in H2O (30.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, TUV, UL
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight 0.529 lb (239.95 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series San Ace 120
Power (Watts) 2.4 W