A80B150JT500T
Amotech
Produkt-Nr.:
A80B150JT500T
Hersteller:
Amotech
Beschreibung:
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 1111
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series A80B
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Mfr Amotech
Capacitance 15 pF