AA15D0512C
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
AA15D0512C
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 12V 15W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Efficiency 79%
Mfr Delta Electronics
Features DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.91" L x 2.13" W x 0.77" H (74.0mm x 54.0mm x 19.5mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 625 mA
Current - Output 1 1.5 A
Series AA15D (15W)
Power (Watts) 15W