Zuhause / DC DC Converters / AA25N-048L-050D033
minImg
AA25N-048L-050D033
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
AA25N-048L-050D033
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 3.3V 25W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 2.00" W x 0.52" H (50.8mm x 50.8mm x 13.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 5A, 6A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series AA25N (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 82%