Zuhause / DC DC Converters / AA60A-048L-033D025N
minImg
AA60A-048L-033D025N
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
AA60A-048L-033D025N
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 2.5V 75W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 2.5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 19A, 19A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series AA60A (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case 10-DIP Module
Efficiency 82%