AEA0810470M063R
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
AEA0810470M063R
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 80 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AEA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 200 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 700 mOhms