AEA1010221M035R
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
AEA1010221M035R
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Auf Lager : 736
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 510 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AEA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 90 mOhms