AEA1616152M025R
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
AEA1616152M025R
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.08 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.8 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 35 mOhms