AM4C10SCLD02400G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
AM4C10SCLD02400G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Coil Current 36.9 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 650 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AM
Operate Time 20 ms
Mfr Amphenol Anytek
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC