Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
AM4C10SCLD02400G
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.6785
$6.6785
10
$6.26335
$62.6335
25
$5.56776
$139.194
50
$5.28941
$264.4705
100
$5.010965
$501.0965
250
$4.45417
$1113.5425
500
$4.175801
$2087.9005
1000
$3.897413
$3897.413
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Switching Voltage | 277VAC, 28VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Coil Current | 36.9 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 650 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | 4PDT (4 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | AM |
| Operate Time | 20 ms |
| Mfr | Amphenol Anytek |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Release Time | 20 ms |
| Features | Lighted Indicator, Mechanical Indicator |
| Package | Box |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | AM4C10 |