AMLV08V16C650
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
AMLV08V16C650
Beschreibung:
VARISTOR MLV 0805 16VW 40VC
Auf Lager : 6988
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 21.6 V
Capacitance @ Frequency 650 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 24 V
Varistor Voltage (Max) 26.4 V
Series AMLV
Energy 0.3J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 16 V
Current - Surge 120 A