APC0603B10K0N
Ohmite
Produkt-Nr.:
APC0603B10K0N
Hersteller:
Ohmite
Paket:
0603
Beschreibung:
1/16 WATTS PRECISION CHIP 10 KIL
Auf Lager : 4500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 10 kOhms
Series APC
Power (Watts) 0.063W, 1/16W