APC1206T4K99Z
Ohmite
Produkt-Nr.:
APC1206T4K99Z
Hersteller:
Ohmite
Paket:
1206
Beschreibung:
1/8 WATTS PRECISION CHIP 4.99 KI
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 4.99 kOhms
Series APC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W