APS-160EC3181MHB5S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
APS-160EC3181MHB5S
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V T/H
Auf Lager : 998
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Ratings -
Series NPCAP™-PS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.36 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 180 µF