APSA6R3ELL221MFA5G
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
APSA6R3ELL221MFA5G
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm
Ratings -
Series NPCAP™-PSA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.16 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF