Zuhause / Fixed Inductors / APSD00080735271M00
minImg
APSD00080735271M00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
APSD00080735271M00
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 290mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.31Ohm Max
Inductance 270 µH