Zuhause / Fixed Inductors / APSR00080740470M00
minImg
APSR00080740470M00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
APSR00080740470M00
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.48 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.362" L x 0.291" W (9.20mm x 7.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 217mOhm Max
Inductance 47 µH