APXT160ARA271MF80G
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
APXT160ARA271MF80G
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
Auf Lager : 1700
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 142.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm
Ratings -
Series NPCAP™-PXT
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.85 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF