KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
AS0608N9JTR
Hersteller:
Paket:
0608 (1618 Metric)
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 8.9NH 2.9A 7 MOHM SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 400 MHz |
| Q @ Freq | 90 @ 400MHz |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.51mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 2.9 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.064" L x 0.072" W (1.63mm x 1.83mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0608 (1618 Metric) |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 7mOhm Max |
| Inductance | 8.9 nH |
| Series | AS |
| Type | Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 4.3GHz |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Air |