ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Produkt-Nr.:
AS3D020120C
Hersteller:
Paket:
TO-247-2
Charge:
-
Beschreibung:
1200V,20A SILICON CARBIDE SCHOTT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.928
$5.928
10
$5.08535
$50.8535
100
$4.23738
$423.738
500
$3.738877
$1869.4385
1000
$3.364995
$3364.995
2000
$3.153126
$6306.252
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 1280pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 20 A |
| Mfr | ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 51A |