Zuhause / Fixed Inductors / AWVC00201610100T00
minImg
AWVC00201610100T00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
AWVC00201610100T00
Paket:
0806
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 10 µH