Zuhause / Fixed Inductors / AWVH002016102R2TH1
minImg
AWVH002016102R2TH1
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
AWVH002016102R2TH1
Paket:
0806
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 970 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 205mOhm
Inductance 2.2 µH