B32912A5563M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B32912A5563M000
Beschreibung:
CAP FILM 0.056
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings X1
Series B3291*A/B5 - X1 530V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 530V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.056 µF