B32921C3153M000
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B32921C3153M000
Beschreibung:
CAP FILM 0.015UF 20% 630VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X2
Series B3292*C/D - X2 Standard
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.015 µF