B72220T2131K101
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B72220T2131K101
Beschreibung:
VARISTOR 205V 10KA RADIAL BOX
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 184.5 V
Capacitance @ Frequency 1340 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Varistor Voltage (Max) 225.5 V
Series AdvanceD Thermofuse
Energy 100J
Package / Case Radial, Box - 3 Lead
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 130 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 170 V