B72260B0231K001
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B72260B0231K001
Beschreibung:
VARISTOR 360V 70KA ENCASED DISC
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 324 V
Capacitance @ Frequency 7900 pF @ 1 kHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 360 V
Varistor Voltage (Max) 396 V
Series HighE
Energy 730J
Package / Case Encased Disc
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 230 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 300 V