B72500T5170S260
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B72500T5170S260
Beschreibung:
VARISTOR 25V 30A 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Capacitance @ Frequency 74 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 25 V
Series -
Energy 0.075J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 17 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 22 V
Current - Surge 30 A