B72540T0110K062
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B72540T0110K062
Beschreibung:
VARISTOR 18V 1.2KA 2220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 16.2 V
Capacitance @ Frequency 12000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Varistor Voltage (Max) 19.8 V
Series StandarD
Energy 5.4J
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 11 V
Number of Circuits 2
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 14 V