B72540V1300K062
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B72540V1300K062
Beschreibung:
VARISTOR 47V 1.2KA 2220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Capacitance @ Frequency 4000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Series -
Energy 12J
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 34 V