B72590D0700B060
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B72590D0700B060
Beschreibung:
VARISTOR CDS2C70GTB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 100 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Obsolete
Series -
Energy -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Features -
Number of Circuits 1
Package Box
Maximum DC Volts 70 V
Current - Surge 1 A