B81122A1563M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B81122A1563M
Beschreibung:
CAP FILM 0.056UF 20% 250VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B81122
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.056 µF