B81130C1103M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B81130C1103M
Beschreibung:
CAP FILM 10000PF 20% 275VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series B81130
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10000 pF