B81130C1105M
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B81130C1105M
Beschreibung:
CAP FILM 1UF 20% 275VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series B81130
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1 µF