B81141C1154M289
EPCOS - TDK Electronics
Produkt-Nr.:
B81141C1154M289
Beschreibung:
CAP FILM 0.15UF 20% 440VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X1
Series B81141
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 440V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.15 µF