Standex-Meder Electronics
Produkt-Nr.:
BE05-2A85-P
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY REED DPST 1A 5V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$20.1875
$20.1875
10
$17.94265
$179.4265
25
$17.04566
$426.1415
50
$16.14848
$807.424
100
$15.2513
$1525.13
250
$13.905568
$3476.392
500
$13.008426
$6504.213
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 1000VAC, 1000VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 1 A |
| Coil Current | 71.4 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 70 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.75 VDC |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Series | BE |
| Operate Time | 1 ms |
| Contact Material | - |
| Mfr | Standex-Meder Electronics |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Release Time | 0.1 ms |
| Must Operate Voltage | 3.5 VDC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |