BGS-DL10CP
Optex FA
Produkt-Nr.:
BGS-DL10CP
Hersteller:
Optex FA
Beschreibung:
BGS LASER SENSOR 10-100MM PNP M8
Auf Lager : 8
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 40°C (TA)
Ingress Protection IP67
Response Time 700µs
Sensing Distance 0.394" ~ 3.937" (10mm ~ 100mm)
Output Configuration PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M8
Series BGS-DL
Voltage - Supply 10V ~ 30V