BGS-DL30CN
Optex FA
Produkt-Nr.:
BGS-DL30CN
Hersteller:
Optex FA
Beschreibung:
BGS LASER SENSOR 50-300MM NPN M8
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 40°C (TA)
Ingress Protection IP67
Response Time 700µs
Sensing Distance 1.97" ~ 11.81" (50mm ~ 300mm)
Output Configuration NPN - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M8
Series BGS-DL
Voltage - Supply 10V ~ 30V