Zuhause / Fixed Inductors / BKPE002016101R5TA2
minImg
BKPE002016101R5TA2
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BKPE002016101R5TA2
Paket:
0806
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 3 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm
Inductance 1.5 µH