Zuhause / Fixed Inductors / BPCF00101045152T00
minImg
BPCF00101045152T00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPCF00101045152T00
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.4Ohm
Inductance 1.5 mH