Zuhause / Fixed Inductors / BPDR00050520180T00
minImg
BPDR00050520180T00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPDR00050520180T00
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 338mOhm Max
Inductance 18 µH