Zuhause / Fixed Inductors / BPSA00131358101M00
minImg
BPSA00131358101M00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPSA00131358101M00
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 100 µH
Series BPSA
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5.5MHz