Zuhause / Fixed Inductors / BPSC00050540150MS0
minImg
BPSC00050540150MS0
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPSC00050540150MS0
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.35 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 15 µH