Zuhause / Fixed Inductors / BPSC001011405R2T00
minImg
BPSC001011405R2T00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPSC001011405R2T00
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Inductance 5.2 µH