Zuhause / Fixed Inductors / BPSC00101151101T00
minImg
BPSC00101151101T00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPSC00101151101T00
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 253mOhm Max
Inductance 100 µH