Zuhause / Fixed Inductors / BPSF00060628100M00
minImg
BPSF00060628100M00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPSF00060628100M00
Paket:
2424
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53.2mOhm Max
Inductance 10 µH