Zuhause / Fixed Inductors / BPSF00131365221M00
minImg
BPSF00131365221M00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPSF00131365221M00
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 273mOhm Max
Inductance 220 µH