Zuhause / Fixed Inductors / BPSF00131375470M00
minImg
BPSF00131375470M00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPSF00131375470M00
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.309" (7.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52.8mOhm Max
Inductance 47 µH